Блок объявлений
Опрос мнения
На какой аппаратуре Вы предпочитаете работать в эфире в последнее время?
 
Друзья сайта

А судді хто?..

Аналитика и публицистика

В попередній статті на Радоні, згадувалося, між іншим, про те, що наш земляк Василь UT0NN видає свій власний сайт начебто за сайт всіх Вінницьких радіоаматорів. І хоча у відповідь лунали різні заперечення, на практиці однак виявилося, що так воно в дійсності є. Адже розміщує Василь матеріали на своєму сайті за принципом, хто йому подобається, з ким він згідний, з ким особисто дружить, або за вказівкою свого боса.

Нещодавно на його сайті з’явився відкритий лист Володимира UR5NAN, котрий отримав листа з текстом вище згаданої статті. Знаю Володимира вже не одне десятиліття, ще два роки тому він був активним членом ЛРУ, але по простоті душевній піддався негативному впливу агресивних доморощених вискочок, суддів всіх і вся, і остаточно заплутався. Відповідь на лист Володимира було надіслано Василю, але на його сайті вона так і не з’явилася, що підтверджує зверхність його особистих інтересів і амбіцій над пріоритетом інформування всіх, без винятку, Вінничан.

Свої пояснення Володимиру, як і всім потенційним читачам сайту, розпочав тезою про те, що коли радіоаматори будь-якої країни проводять між собою радіозв’язок, то в кінці повідомляють один одному на яку адресу слід висилати QSL-картку, або взагалі не висилати, якщо в ній нема потреби. Якщо радіоаматор є членом національної радіоаматорської організації, то він повідомляє кореспонденту адресу її QSL-бюро, або просто каже «QSL – через бюро».

Але якщо радіоаматор не являється членом національної радіоаматорської організації, то він повідомляє свою власну поштову адресу, що вже не заборонено робити, як колись при Союзі, або адресу своєї поштової скриньки. Якщо український радіоаматор не є членом ЛРУ, і, проводячи радіозв'язок, не повідомив про це своєму кореспонденту, не подав свою особисту поштову адресу, то які в нього можуть бути тоді претензії до національного QSL-бюро, на адресу котрого кореспондент автоматично, по незнанню, відправив свою QSL-картку.

В подібних випадках, всі країни мають в своїх національних QSL-бюро наявний штампик «Not member» і QSL-картки не для членів національних радіоаматорських організацій відсилаються назад їхнім відправникам. Ніде вони не складуються, не покриваються порохом, не викидаються на сміття. Тільки у недосвідчених радіоаматорів або агресивних опонентів можуть виникати подібні крамольні думки.

Якщо українські радіоаматори, не члени ЛРУ, завалюють QSL-картками національне QSL-бюро, а потім усюди скаржаться і всіх звинувачують, вимагаючи повернути «свою кореспонденцію», штучно напружуючи і так непросту ситуацію в національному радіоаматорстві, то це вже справжнє невігластво, яке може розглядатися як навмисні не правові дії, порушення Регламенту радіозв’язку, а тому можуть мати певні юридичні наслідки.

Згадаймо давнє мудре прислів’я: «Юпітер, ти сердишся – значить ти не правий».

З повагою до всіх, Юрко UT5NC

 


Популярное в разделе
  –  Пора забыть все старые обиды, это укорачивает жизнь...   01.02.2018
  –  Сравнительный анализ бытовых приемников   13.02.2018
  –  Прощай, честный диэксинг...   11.10.2017
  –  «Киловатты» UR4RWW   13.04.2017
  –  Почему нам всем нужна ЛРУ    22.12.2017
  –  Я снова член ГО ЛРУ! Прощайте, господин Зельдин!..   23.08.2017
  –  Это не антенна испортилась! Это... (за два дня до ЧУ RTTY)   19.01.2018
  –  Кто виноват в утере диапазона 1200 МГц?   11.12.2017
  –  Чим більше громадських організацій, тим процес внесення змін буде довшим   21.12.2017
  –  Слово "Радиоспорт" - это самый главный аргумент, который все еще понятен на обывательском уровне   07.01.2018
  –  Почему мало коллективок в Чемпионатах Украины?   07.02.2018
  –  Спецслужбы нанимают программистов?..   29.01.2018
  –   Может пора прекратить этот явно неудавшийся авантюрный проект под названием ВРЛ?!   14.07.2017
  –  Сколько стоит наше хобби на УКВ?    05.04.2017
  –  Частоты наш общий ресурс, а Регламент наш общий свод норм и правил   21.12.2017


Донецкое областное отделение Лиги радиолюбителей Украины

Сайт УКВ комитета ЛРУ http://www.vhf-uarl.org

 Информационный партнер: Сайт радиолюбителей Донецкой области    Мариупольский радиоклуб Маррад