Блок объявлений
Опрос мнения
На какой аппаратуре Вы предпочитаете работать в эфире в последнее время?
 
Друзья сайта

Євген Мирзаков: «Перспективи подальшого розвитку цифрового телебачення в Україні необхідно розглядати у контексті загальноєвропейських тенденцій»

Юридические аспекты

Днями у Києві відбувся міжнародний семінар на тему: «Аспекти впровадження цифрового телебачення в Україні: практичні кроки та застосування європейського досвіду», який було організовано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за підтримки Ради Європи.

Участь у заході взяли представники органів влади, телерадіоорганізацій, галузевих об’єднань та фахівці УДЦР. У якості доповідачів прийняли участь експерти Ради Європи та МСЕ, представники УДЦР.

Основною метою заходу було обговорення проблематики впровадження цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) в Україні, необхідності забезпечення виконання вимог нормативно-правових актів з питання припинення застосування радіотехнології «аналогове телевізійне мовлення» в Україні, а також процесу вивільнення смуг радіочастот І-го цифрового дивіденду (смуга частот 790-862 МГц) та ІІ-го цифрового дивіденду (смуга частот 694-790МГц) з метою подальшого впровадження в зазначених смугах системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління (4G/LTE).

Експерти Ради Європи та МСЕ долучились до обговорення. Зокрема, Ільхам Газі, керівник підрозділу з питань телерадіомовлення міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), акцентувала увагу на кроках, які необхідні для забезпечення вивільнення смуг І та ІІ цифрових дивідендів, а також розповіла про європейський досвід конвертації каналів «цифрового дивіденду».

Марія Кіссне-Аклі, керівник підрозділу частотного планування та координації Національного органу з питань медіа та інфокомунікації Угорщини ознайомила присутніх з діяльністю регіональної координаційної групи Південно-Східного форуму з імплементації цифрового дивіденду (SEDDIF).

Кшиштоф Залевські, керівник регуляторного департаменту офісу Крайової ради з питань телерадіомовлення Польщі, розповів присутнім про польський досвід впровадження DVB-T та досвід конвертації каналів «цифрового дивіденду».

Директор з питань радіочастотних присвоєнь УДЦР Євген Мирзаков представив презентацію щодо результатів виконання УДЦР етапу науково-дослідної роботи з питань дослідження стану розподілу радіочастотного ресурсу України і розроблення пропозицій щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління (LTE) та пропозиції УДЦР щодо технічної реалізації завдання вивільнення від радіоелектронних засобів телевізійного мовлення смуги радіочастот І-го цифрового дивіденду (790-862 МГц).

«Перспективи подальшого розвитку цифрового телебачення в Україні необхідно розглядати у контексті загальноєвропейських тенденцій: без вивільнення смуг «цифрових дивідендів» не можливе повноцінне впровадження системи рухомого зв’язку четвертого покоління – 4G/LTE», - наголосив директор з питань радіочастотних присвоєнь Євген Мирзаков.

Представлена експертами Ради Європи та МСЕ інформація підтвердила вірність обраного фахівцями УДЦР підходу щодо впровадження цифрового наземного телевізійного мовлення в Україні та заходів з міжнародної координації з метою вирішення питань вивільнення смуг радіочастот І та ІІ цифрових дивідендів.

 

Участь фахівців УДЦР в дослідженнях CPG19 має на меті забезпечити врахування інтересів України у сфері користування радіочастотним ресурсом

У м. Фойзісберг (Швейцарська Конфедерація) проходить засідання Робочої групи Європейської конференції адміністрацій зв’язку з підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2019 року (CPG19).

У заході беруть участь 118 делегатів, які представляють адміністрації зв’язку, регуляторні органи й органи управління користуванням радіочастотним ресурсом з 23 держав-членів Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ), а також зацікавлені міжнародні організації серед яких МСЕ, НАТО, Європейська комісія, Євроконтроль та інші.

Українська делегація представлена на CPG19 фахівцями Українського державного центру радіочастот.

Протягом засідання учасники розглянуть звіти Проектних груп CPG19 (РТА, РТВ, РТС і PTD) і Проектної групи Комітету електронних комунікацій СЕПТ (ЕСС РТ1) щодо стану досліджень з формування і обґрунтування проекту спільної позиції з кожного пункту порядку денного Всесвітньої конференції радіозв’язку 2019 року.

Участь фахівців в дослідженнях CPG19 має на меті забезпечити врахування інтересів України у сфері користування радіочастотним ресурсом при розробці проектів позиції СЕПТ і загальноєвропейських пропозицій з пунктів порядку денного ВКР-19.

Варто зазначити, що представники УДЦР входять до складу міжвідомчої Робочої групи з питань підготовки до ВКР-19, утвореної Адміністрацією Держспецзв’язку, що відповідає за підготовку позиції України на ВКР-19.

Безпосередню організацію досліджень CPG19 здійснюють призначені Координатори СЕПТ з кожного пункту порядку денного ВКР-19. Координатором досліджень CPG19 з пункту 8 порядку денного ВКР-19 є заступник директора департаменту радіослужби УДЦР Дмитро Проценко.

Засідання триватиме до 9 грудня 2016 року.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 


Популярное в разделе
  –  У задоволенні позову відмовити...   03.05.2018
  –  Частотный спектр радиолюбителя Украины   20.02.2018
  –  Ситуація виглядає особливо абсурдною   22.01.2018
  –  Вопрос читателя: Как получить позывной на СиБи   02.01.2018
  –  К старому возврата больше нет...   17.02.2018
  –  Вынуждены обратиться во Всемирный Почтовый Союз...   22.01.2018
  –  На сайте Президента Украины опубликована петиция об использовании радиочастотного ресурса   12.05.2016
  –  Итак, антенны отныне можно монтировать без разрешительной документации?   20.06.2017
  –  Радиохулиганство - явление интернациональное   29.12.2017
  –  Новости для владельцев антенн и мачт   31.03.2017
  –  Регламент радиосвязи 2016г на русском языке   06.11.2016
  –  На "хитрых" счетчиках днепровский "кулибин" заработал на 4 квартиры    21.02.2017
  –  Звонки с 091: будьте осторожны!   25.02.2017
  –  Регламент радиосвязи издания 2016 года   04.11.2016
  –  Поможет ли новый закон узаконить радиолюбителю его антенны?   30.03.2017


Донецкое областное отделение Лиги радиолюбителей Украины

Сайт УКВ комитета ЛРУ http://www.vhf-uarl.org

 Информационный партнер: Сайт радиолюбителей Донецкой области    Мариупольский радиоклуб Маррад