Науково-виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром," відвантажив два нові вироби із комплексу перешкод Р-330УМ "Мандат" для виконання завдань за призначенням до Збройних Сил України. Про це повідомила прес-служба"Укроборонпрому".

Підполковник Анатолій Саневич додав, що вироби Р-330УВ1М та Р-330УВ2М успішно пройшли кваліфікаційні випробування та за рядом характеристик не мають аналогів у світі.

 

Зазначається, що перший зразок мобільного комплексу РЕБ "Мандат" у складі семи станцій був розроблений і виготовлений Публічним акціонерним товариством "Топаз".

"У 2014 р. він пройшов Державні випробування і був прийнятий на озброєння, але, в силу обставин, виготовлення комплексу "Мандат"  на ПАТ "Топаз" у Донецьку для України стало неможливим. В 2015 ... було прийнято рішення "Про порядок організації виробництва комплексу Р-330УМ на площах КП "НВК "Іскра"", - йдеться у повідомленні.

При цьому одночасно з поновленням виробництва, конструктори НВК "Іскра" провели величезний обсяг конструкторських  робіт, пов’язанних з імпортозаміщенням та заміною постачальників складових та комплектуючих.

Раніше держконцерн «Укроборонпром» уперше продемонстрував передову розробку КП «НВК» «Іскра» - 3D оглядовий локатор 80К6Т, який призначений для видачі цілевказівок засобам протиповітряної оборони.