Предварительная информация о ПД-2013 г

Будни ЛРУ

Могу констатировать, что до "Полевого дня” осталось совсем мало времени и о нем НЕТ никаких официальных сообщений, касательно его проведения и нет ничего официального о проведении Чемпионата Украины по радиосвязи на УКВ.

Создалось внечатление, что нынешний УКВ-комитет специально рушит то, что было наработано за последние годы!

Все это работает на мельницу разрушения, а разрушить очень просто! Вот построить что-то – очень сложно, поддерживать то, что создано – трудно, а разрушить – очень просто!
    В создавшийся ситуации нельзя просто молчать и хихикать на сайте, лишь бы хихикнуть! Ума большого не надо, тем более, что возможности "трибуны для болтовни” огромные!
Я стоял у истоков Чемпионата Украины на УКВ и мне больно, когда все это рушится!
Сегодня необходимо отбросить все споры, объединиться и не дать "утонуть всему тому, что нам не безразлично”!
    Лично берусь, используя право радиолюбителя с большим стажем и другими атрибутами радиолюбительства, не буду их перечислять, возглавить судейство и провести его на высоком уровне, на этой волне пригласить всех желающих участвовать в Чемпионате Украины, получив адреналин и награды, соединиться с прекрасной природой Украины в летний период!
Награды будут как в прошлом году, а вот как быть с входом в спорткомитет, когда сроки все прошли – пусть это будет на совести УКВ- комитета. Здесь в будущем надо дать этому факту достойное внимание.
Положение публикуется ниже. В нем отражен опыт прошлых лет. Как я обещал в прошлом году, в этот раз не будет поблажки к тем, кто умышленно нарушал правила и не выполнял требований регламента. Судить будем строго. Это требование времени!
Приглашаем спонсоров! Я надеюсь, что это будет правильно оценено большинством радиолюбителей-спортсменов.

    Теперь о другом. За годы независимости Украины, радетелями проведения "Полевого дня", ни один год не обходился без судейства его здесь, на Украине, хотя у организаторов этих соревнований в Европе есть свое судейство.
Так же организовано и в России. Здесь учитываются свои особенности – отдаленность участников от Европы и т.д. Мы пошли далее – в те же сроки проводим еще и внутренний чемпионат. Но игнорировать наш зачет по "Полевому дню” нельзя! Поэтому отказываться от него абсолютно нельзя! Это прекрасная возможность нашим посмотреть и сравнить работу с ведущими УКВ станциями Европы, провести интересные связи на SHF – диапазонах и др.
    Мы будем судить и «Полевой день». Сегодня это не сложно, и приглашаем участников «Полевого дня» из соседних стран направлять свои отчеты в наш адрес также! Будем использовать базы данных из России и других стран. 
Ниже публикуем только некоторые особенности судейства «Полевого дня». Остальное - по положению международных соревнований «Полевой день».
В заключение хочу надеяться, что все вышесказанное будет правильно понято УКВ-обществом. Мы должны развивать это, а не делать никому не нужные преобразования.
Приглашаем участвовать!
Успехов!
73!

С уважением,
Г.С.Игнатов,
UT1HT

 


 Положення
                       «Чемпіонату України з радіозв’язку на УКХ»


      Чемпіонат України з радіозв’язку на УКХ (надалі по тексту - ЧУ) – здійснюється згідно діючим «Правилам змагань з радіоспорту» (ред. 2012 р.), "ЄСКУ”, «Регламенту аматорського радіозв’язку України», затвердженим рішенням НКРЗ від 21.10.2010, № 475 та даним Положенням.


1 Цілі та завдання ЧУ

1.1 Популярізація змагань серед радіоаматорів, залучення молоді.
1.2 Підвищення операторської майстерності спортсменів.
1.3 Виявлення сильніших спортсменів і команд ультрахвильовиків.
1.4 Виконання розрядних норм та вимог ЄСКУ.
1.5 Залучення найбільшої кількості радіоаматорів до створення технічних засобів (трансіверів, антен і т.і.) для проведення дальніх зв’язків на діапазонах УКХ.
1.6 Проведення дальніх зв’язків з використанням різних видів проходження на УКХ.


2 Час і місце проведення


2.1 ЧУ здійснюється у перші повні вихідні (суботу та неділю) липня з 14:00 UT (аналог GMT) суботи до 13:59 UT (включно) неділі. У 2013 році ЧУ відбудеться 6 – 7 липня.
2.2 ЧУ здійснюється паралельно з міжнародними змаганнями на УКХ «Польовий день».
2.3 Учасники ЧУ повинні бути розташовані тільки на території України, знаходячись в стаціонарних або польових умовах.
2.4 Колективи радіоаматорів, які беруть участь в колективному заліку (МОМВ 2–3 учасника), повинні використовувати колективні кличні сигнали.
2.5 В ЧУ дозволяється використання скорочених кличних сигналів, при цьому діючий пiд час замагань дозвіл на використання скороченого кличного сигнала, по запиту суддiвської коллегiї, повинен бути направленний на адресу ГСК у вигляді копії (електронної або паперової).
2.6 Учасники ЧУ під час роботи з польових умов повинні дотримуватися вимог діючих «Правил змагань з радіоспорту», п. 11.4, «Регламенту аматорського радіозв’язку України», п. 9.3.2 - під час роботи з польових умов необхідно крізь дріб додавати символ «Р», у тому числі і для спеціальних та скорочених кличних сигналів

3 Організація ЧУ

3.1 Засновниками ЧУ є ЛРУ.


4 Учасники ЧУ

4.1 Аматорські радіостанції (АРС), що територіально знаходяться в межах географічних кордонів України і мають українські позивні сигнали.
4.2 У ЧУ приймають участь команди (склад команди - 2 або 3 оператори) та оператори індівідуальних АРС.
4.3 ЧУ здійснюється в категоріях «Single Op» (один оператор) – SO, та «Multi Op» - (багато операторів) – МО.
Для категорії SO «Single Op» - тільки один сигнал в кожний момент часу.
Для категорії МО «Multi Op» – по одному сигналу на кожному з діапазонів в кожний момент часу.
4.5 Категорії учасників:


А - MOMB, (CW, PHONE), «144 МГц» і «432 МГц»;
B - MOSB, (CW, PHONE), «144 МГц»;
C - SOMB, (CW, PHONE), «144 МГц» і «432 МГц»:
D - SOSB, (CW, PHONE), «144 МГц»:
E - SOSB, (CW, PHONE), «432 МГц»:
G - SOMB, PHONE, (SSB, FM), «144 МГц» і «432 МГц»;
H - MOMB, (CW, PHONE), до 25 років включно, «144 МГц» і «432
МГц»;
I - SOMB, (CW, PHONE), до 25 років включно, «144 МГц» і «432 МГц».
 
Примітки: 
1. Для виконання спортивних нормативів ЄСКУ до заліку приймається результат роботи у діапазонах «144 МГц» і «432 МГц».
2. Усі робочі місця, антени та апаратура учасників повинні бути розташовані на єдиній площині діаметром не більше 500 метрів.


5 Програма ЧУ

5.1 Проведення найбільшої кількості радіозв’язків між учасниками, що знаходяться у межах України, одночасно в діапазонах : «144 МГц» і «432 МГц».
5.2 Види роботи «телеграф» (CW), «телефон» (PHONE – SSB і FM).
5.3 Під час проведення кожного QSO передається контрольний номер, який складається з: RS (RST), порядкового номеру QSO та QRA-локатору,
наприклад: 599001 KN87XX (59005 KO50AA для PHONE).
5.4 Нумерація QSOs – окрема на кожному діапазоні.
5.5 Повторні QSOs на одному діапазоні до результату не зараховуються.
5.6 До заліку приймаються QSOs, проведені з використанням видів роботи, вказаних у п.5.2, за вийнятком QSOs крізь активні ретранслятори, та EME.
5.7 Часом проведення QSO вважається час на момент закінчення QSO.
5.8 Розбіжність часу проведення QSO дозволяється не більше як 3 хвилини.
5.9 Дозволяється використання публічних «мереж повідомлення» і призначення скедів. Забороняється self-spotting.
5.10 Головна суддівська колегія (ГСК) залишає за собою право здійснювати моніторинг ЧУ з записом на електронні носії. Зафіксовані порушення є підставою для зняття учасника з заліку.
5.11 ГСК має право на підставі статистичного аналізу звітів, приймати рішення про дискваліфікацію учасників під час виявлення, так званих, «груп підтримки» (працюючих на лідера). Дискваліфікації належать як учасник такої групи, так і лідер.
5.12 Забороняється робота з однiє позиції (П.4. примітка 2) оператора кличним сигналом, відмінним від кличного сигналу команди, або особистого кличного сигналу.
5.13 Забороняється передача обов’язкових параметрів QSO будь якими каналами зв’язку, відмінними від роботи в ефірі на наданому діапазоні – кличні сигнали, контрольні номера, час QSO, а також, наприклад: під час роботи на 144 МГц неможна коригувати параметри зв’язків, проведених на 432 МГц, та навпаки.
5.14 Зв’язок з повторно переданим контрольним номером підлягає анулюванню. При наявності в звіті непослідовно переданих номерів (за плинним часом), зв’язки також належать анулюванню. Анулювання подібних зв’язків виконується в звіті даного учасника. Якщо після перевірки звітів ці зв’язки підтверджуються, то вони йдуть в залік його кореспондентам. В разі наявності цих порушень, а також пропущених номерів у сумі більш 5 % від кількості проведених зв’язків, учасник вилучається з заліку і його звіт переводять в «Check Log».
5.15 Заборонено в ЧУ змінювати місце розташування учасника ЧУ, а також робота з рухомих об’єктів. При виявленнi невідповідності місцю розташування АРС і переданому QTH-loc, учасник дискваліфікується.


6 Нарахування очок

6.1 Очки за QSOs з учасниками ЧУ зараховуються після комп’ютерної перевірки тiльки надісланих учасниками звiтiв, у визначений Положенням… термін висилки звітів.
6.2 За кожне підтверджене після перевірки QSO нараховуються очки з розрахунку одне очко за 1км відстані до кореспондента по QTH-loc.
6.3 За результат приймається:
- під час роботи на одному діапазоні – сума очок за QSOs;
- в багатодіапазонному заліку – сума очок, набраних на діапазонах «144 МГц» і «432 МГц», з використанням адаптивних коефіцієнтів (для діапазону «432 МГц») окремо для груп МО і SО, отриманих шляхом ділення кращого результату на діапазоні 144 МГц на кращий результат на діапазоні «432 МГц».
6.4 Першість визначається в усіх категоріях учасників за найбільшою кількістю очок.


7 Порядок визначення переможців

7.1 Підсумки ЧУ підводять в кожній категорії п.4.4 за умови не менш 6 учасників в кожній з них. Для категорії Н і І, за наявністю менш 6 учасників, ГСК має право приймати рішення про нагородження переможців.
7.2 Переможцям у категоріях А, С, Н і І присвоюють звання «Чемпіон України з радіозв’язку на УКХ 2013 року». Вони нагороджуються медалями та дипломами відповідних ступінів.
7.3 Учасники змагань, що зайняли перші три місця в інших підгрупах, нагороджуються дипломами відповідних ступінів.
7.4 Учасники змагань, що виконали норми і вимоги ЄСКУ, в установленому порядку оформляють спортивні звання та розряди.
7.5 Підбивають підсумки серед клубів. Приналежність учасника до клубу визначається по відповідному запису у звіті.
7.6 Результати серед областей України визначають за сумою очок, набраних кращою десяткою учасників з кожної області.
7.7 Серед юних учасників (до 25 років вкл.) проводять окремий залік. Для учасників цієї категорії у звіті повинен бути проставленим рiк народження після П.І.Б. кожного учасника.
7.8 Підсумки ЧУ повинні бути підведені не пізніш 3-х місяців після його закінчення.
7.9 Спонсори ЧУ можуть встановлювати свої призи для будь якої з категорій учасників.
7.10 Техніки і спонсори команд (відзначені в звітах), що посіли перші три місця у кожній категорії, нагороджуються дипломами.


8 Порядок оформлення звітів

8.1 Кожний учасник, незалежно від кількості проведених QSO, надсилає звіт в електронному вигляді стандарту EDI (окремо за кожен діапазон). Як виключення, допускається виконання та надсилання рукописного звіту на папері.
8.2 Звіти (електроннi та на паперi) повинні бути надіслані на адресу ГСК не пізніше 7-ми діб після закінчення ЧУ (першою добою лічення є понеділок після закінчення ЧУ). Дата вiдправки паперового звiту визначається по штемпелю поштового вiдправлення. Термiн очікування поштовых вiдправлень не бiльше ніж три тижні вiд закiнчення змагань.
8.3 Звіти, надіслані після вказаного терміну, не розглядаються.
8.4 Електронний звіт повинен складатися з текстових файлів звітів за діапазонами у форматі EDI. Ім’я кожного файлу звіту складається з символів кличного сигналу з розширенням, що позначає діапазон: хххххх.144, хххххх.432. Для кожного участника обов’язковим є надання ГСК персональних даних: призвіще, ім’я та по-батькові (на українській мові повністю, наприклад: Троцько Іван Олексійович.), спортивне звання або спортивний розряд. У разі відсутності звання або розряду, має бути позначка: БР (без розряду). Відповідні графи у форматі EDI мають місце.
Ниже надана форма звіту в електронному виді стандарту EDI – титульна частина та саме звіт про участь у ЧУ:

[REG1TEST;1] - Тип файла
TName=Чемпионат UKRPD2013- Название соревнований
TDate=20130706;20130707 - Даты начала и окончания соревнований
PCall=UR7D - Полный позывной сигнал (включая дроби)
PWWLo=KN18JT - QTH-loc
PExch=
PAdr1=Полонина Руна – Место, с которого велась работа в
PAdr2= соревнованиях
PSect=A - Группа соревнований (порядок заполнения см. ниже)
PBand=144 MHz – Диапазон
PClub=ЗФРС - Название клуба
RName=Довбака Володимир Миколайович; МС; - Ф.И.О.; спорт.зв. оператора-представителя
RCall=UZ5… - Позывной оператора-представителя
RAdr1=а/я 12 - Почтовый адрес оператора-представителя
RAdr2=ZA - Условное обозначение области.
RPoCo=88000 - Почтовый индекс оператора–представителя
RCity=Ужгород - Населенный пункт оператора-представителя
RCoun=УКРАИНА - Страна оператора-представителя
RPhon=(803122)2-89-27 - телефон оператора-представителя
[email protected] - E-mail оператора-представителя
MOpe1=UZ5…;Гаврилов Микола Миколайович;МС; - Позывной; Ф.И.О.; спорт. звание второго оператора;
MOpe2=UT5…;Іванов Іван Іванович;КМС;1958г; -"- третьего оператора,
STXEq=IC-746 - Использованная аппаратура на передачу
SPowe=100 - Выходная мощность
SRXEq=IC-746 + PREAMP 4xBF998 - Приемная аппаратура
SAnte=4x6эл. + 4х9 эл. – Антенны
SAntH=10;1479 - Высота антенны: над землей; над уровнем моря
CQSOs=1;1 - Количество: связей; очков за км.
CQSOP=203 - Количество очков за связи
CWWLs=1 - Количество квадратов QTH-loc
CWWLB=0
CExcs=0;0;1
CExcB=0
CDXCs=1 - Количество стран
CDXCB=0
CToSc=203 - Общее количество очков
CODXC=US5WU;KO20DI;203 - Наиболее дальняя связь
[Remarks]
Я(Мы) свидетельствую(ем), что полностью соблюдал(ли) «Регламент
любительской радиосвязи Украины», «Правила» и «Положение о соревнованиях»
[QSORecords;1] - Количество записанных связей
110703;0834;US5WU;2;599;001;599;001;;KO20DI;203;;N;N;
[END;TACLog by OZ2M, version 1,994]

Строка связи записывается в следующем формате:
дата; время UT; Позывной; Мод; RS/RST-перед; нр. перед; RS/RST-прин; нр. прин;;
WW-loc; к-во очков за связь; N-новый квадрат WW-loc; N-новая страна;D-повторная связь;
Примечание:
1 Заполнение строк обязательное для всех групп соревнующихся:
TName=, TDate=, PCall=, PWWLo=, PBand=, PSect=, RName=, RCall=, CWWLs=, CToSc= и строки записи связей.
2 Cтроки: MOpe1 и MOpe2.- заполняются только для категории A, B, H.
3 Строка PSect= запись в этой строке делается следующим образом:
PSect=A - много операторов (варианты: A , B , H ).
PSect=D - один оператор (варианты: C , E, F, G , I).
Для заявившихся в подгруппе юных спортсменов, а также для всех претендующих на присвоение званий, необходимо также после Ф.И.О. проставить год рождения.
Например:
RName=Iванов Іван Iванович.;2р;1997
MOpe1=UR5...;Сiдоров Владлен Iванович;3р;1987
MOpe2=UR4...;Петров Володимир Володимирович;б/р;1989
8.6 До ГСК для електронного суддівства необхідно направити тільки EDI-файли за кожний діапазон з іменами формату: call.band наприклад: ur7d.144, ur7d.432.
8.7 У разі виявлення ГСК помилок, пов’язаних з формою звіту, а також неповних данних у заголовку або самому звіті) звіт повертають спортсмену на доопрацювання. Термiн прийняття звiту повторно – 5 дiб.
8.8 ГСК не пізніше трьох місяців після закінчення ЧУ публікує таблицю результатів, а також оригінали звітів (edi-файли) участників та UBN-файли кожного учасника.

Склад группи моніторінга визначає ГСК.
Склад ГСК головний суддя – Ігнатов Г.С., СНК, UT1HT;
суддя Бобров В.Л., СМК, UT3UV;
секретар Мальш П.Г., US4ICI.

Електронні звіти треба надсилати через WEB – інтерфейс сервера-робота за адресою:

http://rf.doolru.org.ua/login.php
 
У випадку неможливості роботи с роботом, оформлені EDI-файли надсилати за адресою:  

 e-mail: [email protected] запасний: [email protected]
 
На всі поступаючі по e-mail звіти будуть вислані підтвердження. Якщо підтвердження від суддівської колегії не отримано більше двох діб з моменту відправки, слід скористатися запасною адресою. Переконливе прохання, НЕ ПОТРІБНО ВІДПРАВЛЯТИ ЗВІТ ВІДРАЗУ У ДВІ АДРЕСИ!
 
Адреса для паперових звітів: А/С 87, м. Кременчук-21, Полтавська обл., 39621.


    В связи с тем, что параллельно проходят международные соревнования «Полевой день» вышеуказанная судейская коллегия проведет судейство этих соревнований с учетом отчетов присланных на обменник Европы, России и других стран.

Это будет судейство, которое традиционно проводилось ЛРУ.
«Полевой день» будет проводится по положению прошлых лет, с учетом следующих требований:
- связи зачитываются со всеми участниками на всех разрешенных «Регламентом аматорського радіозв’язку України» УКВ диапазонах от 144 МГц и выше;
- зачет будет производиться многодиапазонный среди индивидуальных станций (Single) и коллективных (Multi), среди индивидуальных дополнительно по каждому диапазону.
- Критерии по повторным связям и другие параметры будут судиться в соответствии с разделом 5 Положения о ЧУ.
- отчеты необходимо предоставить в общепринятом формате в соответствии с разделом 7 Положения о ЧУ, категория участия указывается в строке PSect=Single либо Multi, соответственно.
- победители и призеры по всем группам будут награждены дипломами и призами спонсоров.

    Участникам «Полевого дня» (не путать с ЧУ) отчеты необходимо направлять по выуказанным адрасам высылки отчетов со специальной пометкой в тексте письма «Полевой День» или загрузить отчет на сервер судейства в соответствующий раздел.

    Поразмыслив над этим, давайте поработаем в соревнованиях, а не окунемся в "дебри” словоблудия и взаимных обвинений! Это же делается для развития и Положения … только "зажигают” страсти соревновательности, а не бичевания друг-друга, загоняя все в ТУПИК! Одумайтесь!

73!

http://vhfdx.at.ua/news/chempionat_ukrajini_z_radiozv_jazku_na_ukkh_2013r/2013-06-13-1015


Share/Bookmark