Спільну мову обов’язково треба-таки шукати і знайти!

Аналитика и публицистика

alt

Після проведення 30 травня ініціативною групою невдоволених радіоаматорів Київських зборів пройшло майже три місяці, але на різних форумах і сайтах досі не стихають палкі словесні і карикатурні баталії. Причому їхній зміст нерідко виходить за рамки права, здорового глузду і морально-етичних норм. Одних звинувачують у бездіяльності і грошових оборудках, інших звинувачують у порушенні Статуту і незаконних діях.

Беззаперечним залишається той факт, що Київські збори внесли розбрат і конфронтацію у ряди радіоаматорів, призвели до розколу нашої організації, підважили саме її існування. Одна сторона конфлікту демонструє бажання до відкритого діалогу, запрошує іншу сторону до участі у спільному вирішенні повсталих проблем. Натомість друга сторона наглухо відгородилася частоколом гострих слів і використовує артилерію важких звинувачень.

Не будучи на даний момент членом нашої радіоаматорської організації – Ліги Радіоаматорів України, можу спостерігати за ситуацією, так би мовити, осторонь. Проживши на світі шістдесят з гаком років, побачивши і переживши багато-чого в житті, пізнавши різних людей, перечитавши гору різноманітної літератури, можу і маю право, як громадянин, і радіоаматор з 1967 року, відкрито висловлювати свою думку і позицію.

Складається враження, що одна сторона конфлікту не хоче прислухатися до аргументів і пояснень іншої сторони. Звинувачення команди UT0FTлунають радше просто на публіку, за принципом, що «натовп йде за найбільш говіркими і нахабними». Причому жодних юридичних порушень виявлено не було. Саме такі дії є каменем спотикання для налагодження діалогу між двома сторонами конфлікту, кожна з яких вважає правою лише себе.

Будь-які позачергові збори з приводу переобрання керівництва організацією, якщо ці люди живі, здорові, не числяться зниклими, не емігрували за кордон, не відмовляються від запрошення, обов’язково повинні бути на них присутні, мати можливість виступити, прозвітувати, відповісти на запитання. Тільки тоді громада може давати оцінку їхній роботі і приймати відносно них рішення «бути чи не бути» їм надалі при владі.

Якщо збори готуються самочинною ініціативною групою осіб, які не належать до керівництва організації і не мають на те відповідних повноважень, то такі дії кваліфікуються як «змова». Якщо на цих зборах самочинною ініціативною групою осіб, які не належать до керівництва організації і не мають на те відповідних повноважень, у волюнтаристський спосіб буде обрано нове керівництво організації, то такі дії кваліфікуються як «переворот».

В історії людства відомо багато змов і переворотів, починаючи від Римської імперії, Мюнхену 1938 року, вбивства Кеннеді 1963 року, усунення Хрущова 1964 року, та багато інших. Сучасні цивілізовані країни, враховуючи історичний досвід і сумні наслідки таких дій, борються з цими явищами надзвичайно жорстко, припиняючи їх «на корню». Київські збори 30 травня 2015 року увійдуть в історію національного радіоаматорства як силове усунення законно обраного президента ЛРУ Володимира Грищенка.

Але спільну мову обов’язково треба-таки шукати і знайти, щоб повернути наше національне радіоаматорство у правове русло і обрати до керівництва нових гідних людей, справжніх радіоаматорів. Нагодою для цього повинна стати всеукраїнська радіоаматорська конференція 29-30 серпня у Кіровограді. В цей непростий для країни буремний час нам треба об’єднуватися, а не розділятися, і в жодному разі не йти за тими, хто веде нас хибним не правовим шляхом.

Є така давня притча. Під час громадянської війни в Сполучених Штатах 1861-1865 років до президента Авраама Лінкольна підійшла старенька бабуся, що втратила свого єдиного сина і розлючено вигукнула: – Ось, Ви говорите, що з южан треба робити друзів. Але ж южани наші вороги, а ворогів треба знищувати! На що Лінкольн спокійно відповів: – А хіба роблячи з южан друзів ми не знищуємо їх як ворогів? Сподіваюся, що багато над цим замисляться, і зроблять для себе відповідні висновки.

Мої всім 73! Юрко UT5NC