Початок робіт з перепланування частот телевізійного мовлення

Юридические аспекты

alt

Технічні експерти Польщі, Румунії, Словаччини та України домовились про початок робіт з перепланування частот цифрового наземного телевізійного мовлення у прикордонних районах

В період з 22 по 23 лютого в Українському державному центрі радіочастот відбулась багатостороння зустріч технічних експертів адміністрацій зв’язку Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки та України з питань перепланування частотних виділень цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) Плану „Женева-06” в смузі частот 470-694 MГц.

З метою напрацювання спільних пропозицій з перепланування частотних виділень ЦНТВМ у прикордонних районах, на запрошення УДЦР до Києва прибули технічні експерти Офісу з питань електронних комунікацій Республіки Польща, Національного органу з питань управління та регулювання у сфері зв’язку Румунії та Регуляторного органу з питань електронних комунікацій та поштових служб Словацької Республіки.

Українську сторону на цьому важливому міжнародному заході представляла делегація УДЦР на чолі з Генеральним директором Володимиром Корсуном, а також запрошені експерти Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації,  Генерального штабу Збройних Сил України та Концерну РРТ.

Під час зустрічі технічні експерти сусідніх країн обговорювали пропозиції УДЦР щодо варіантів перепланування Плану GE06 з максимальним використанням можливостей стандарту DVB-T2, це надасть можливість, в майбутньому, всім державам отримати найбільшу кількість загальнонаціональних мультиплексів для мереж ЦНТВМ, у разі вивільнення смуги частот 694-862 МГц для провадження мереж рухомого зв’язку 4G (LTE).

За результатами розгляду нових частотних виділень України технічні експерти сусідніх країн визнали, що в цілому новий план частотних виділень України не конфліктує з діючими частотними присвоєннями і частотними виділеннями Плану GE06, але потребують уточнення на деяких ділянках нових частотних виділень України.

Слід зазначити, що діючий План GE06 був розроблений в 2006 році на основі використання стандарту DVB-T. Стандарт DVB-T2 дозволяє будувати мережі синхронного одночастотного мовлення значно більшого розміру ніж стандарт DVB-T. В Україні стандарт DVB-T2 впроваджений в умовах працюючого аналогового телевізійного мовлення з 2011 року, а країни Європи, в умовах вимкненого аналогового телевізійного мовлення, вже побудували мережі синхронного ЦНТВМ стандарту DVB-T і змінювати суттєво ситуацію, що склалася не бажають (це пов’язане зі значними фінансовими витратами населення і операторів діючих мереж ЦНТВМ).

Тому технічні експерти сусідніх країн обрали варіант, який не потребує значного змінення існуючих мереж ЦНТВМ, які вже працюють в їх країнах. Європа тільки починає поступове впровадження DVB-T2 і це суттєво ускладнює укладання домовленостей між країнами щодо перепланування частотних виділень Плану GE06 для вивільнення від телевізійного мовлення так званих смуг частот «цифрового дивіденду» (694-790 МГц і 790-862 МГц).

В коментарі прес-службі УДЦР глава української делегації, генеральний директор підприємства Володимир Корсун висловив задоволення підсумками роботи експертів та результатами зустрічі.

«Перепланування частот цифрового наземного телевізійного мовлення можливе лише при ефективній взаємодії та досягненні повної згоди між технічними експертами всіх сусідніх країн. Для України першочерговою та найбільш складною задачею з такого перепланування є Карпатський регіон. Сьогодні технічні експерти Польщі, Словаччини, Румунії та України зробили свій перший внесок у майбутнє успішне вирішення цієї важливої задачі», - наголосив Володимир Корсун.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот