На Львівщині місцева влада та фахівці УДЦР вживають рішучих заходів щодо власників DECT - телефонів, які перешкоджають розвитку мережі 3G в області
Юридические аспекты |
Про це в коментарі прес-службі держпідприємства повідомив начальник Західної філії УДЦР Петро Комар.
Він, зокрема, зазначив, що оператори мобільного зв’язку, які впроваджують 3Gу Львівській області,зіткнулися із завадами, які створюють для РЕЗ мережі новітнього покоління власники радіотелефонів стандарту DECT6.0.
«Частоти, на яких працюють американські DECT- телефони, співпадають з частотами, які отримав один з операторів зв’язку для розвитку 3G. Тому їх використовувати заборонено. На жаль, власники радіотелефонів цього стандарту, ігнорують вимоги законодавства, від чого, в першу чергу, потерпають оператори мобільного зв’язку та їх абоненти», - наголосив Петро Комар
Начальник Західної філії зауважив, що ця проблема в регіоні стоїть гостро, вона ускладнила як розвиток 3G, так і знизила якість послуг зв’язку, що надаються населенню. Саме це спонукало Західну філію УДЦР звернутися з проханням до Львівської обласної державної адміністрації про проведення наради, на якій би місцева влада та учасники телекомунікаційного ринку знайшли спільні підходи до її вирішення.
Як відзначив Петро Комар, керівники області підтримали ініціативу Західної філії. Позитивним є той факт, що до розв’язання проблем, пов’язаних з виникненням завад у мережах мобільних операторів, взявся особисто Голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка. Спільно з представниками департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, санітарно-епідеміологічної служби, правоохоронних органів, а також операторами телекомунікаційних компаній, вони шукали шляхи для усунення перешкод, що не дозволяють ефективно розвивати мережу 3Gна Львівщині.
Голова обласної держадміністрації дав конкретні доручення керівникам відповідних департаментів та управлінь, які мають сприяти усуненню дії джерел радіозавад. Зокрема, підготувати проект звернення до НКРЗІ з пропозицією прискорення формування реєстру заборонених засобів для використання на території України, включивши в цей перелік радіотелефон DECT6.0, спільно з Національною поліцією, операторами, фахівцями УДЦР провести заходи з доступу до джерел радіозавад, припинення експлуатації пристроїв тощо.
УДЦР нагадує, що використання радіотелефонів стандарту DECT6.0. у мережах фіксованого зв’язку неприпустиме й підпадає під дію Кодексу України про адміністративні правопорушення. Здійснення дій, що призвели до зниження якості функціонування телекомунікаційних мереж тягне за собою накладання штрафу в розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Користувачам необхідно дотримуватися Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених Кабінетом Міністрів України, зокрема:
- використовувати кінцеве обладнання, що має документ про підтвердження відповідності;
- не допускати дій, що можуть створювати загрозу для безпеки експлуатації мереж телекомунікацій, підтримки цілісності та взаємодії мереж телекомунікацій, захисту інформаційної безпеки мереж телекомунікацій, електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, а також ускладнювати чи унеможливлювати надання послуг іншим споживачам;
- повідомляти на запит оператора, провайдера тип кінцевого обладнання, що використовується для отримання послуг.
Прес-служба Українського державного центру радіочастот