На засіданні SEDDIF фахівці УДЦР надали пропозиції Болгарії та Туреччині щодо модифікації Плану GE06 в смузі частот 479-694 МГц в Україні
Юридические аспекты |
Днями у Будапешті, Республіка Угорщина, завершилося 3-тє засідання Південно-Східного форуму з імплементації цифрового дивіденду (SEDDIF).
У засіданні, організатором якого виступив Національний орган Угорщини з питань медіа та інфокомунікацій, брали участь технічні експерти адміністрацій зв’язку Австрії, Болгарії,Хорватії, Угорщини, Чорногорії, Сербії, Словенії, які є членами SEDDIF, а також запрошені у статусі спостерігачів технічні експерти з Туреччини, України та Македонії.
Українська делегація була представлена на міжнародному заході фахівцями Українського державного центру радіочастот.
В ході засідання SEDDIF його учасники обмінялись загальною інформацією щодо поточного стану та підходів до майбутнього використання смуги радіочастот 470-862 МГц в своїх країнах, зосередивши основну увагу на питаннях узгодження можливого перепланування радіочастотного ресурсу для радіомовної служби в смузі радіочастот 470-694 МГц. Зокрема, йшлося про впровадження систем рухомого зв’язку ІМТ/LTEв смузі радіочастот 790-862 МГц (так званий “І цифровий дивіденд”) та планів окремих країн Європи щодо майбутнього вивільнення смуги радіочастот 694-790 МГц (так званий “ІІ цифровий дивіденд”) для використання мобільними широкосмуговими мережами зв’язку.
Фахівці УДЦР спільно з колегами з радіочастотних органів Туреччини та Болгарії провели обговорення можливих варіантів перепланування ЦНТВМ у смузі радіочастот 470-694 МГц з використанням стандарту DVB-T2шляхом збільшення контурів частотних виділень з максимальним використанням технічних можливостей стандарту DVB-T2.
Слід зазначити, що це була перша зустріч технічних експертів України з технічними експертами Туреччини та Болгарії з цього питання. Вона відкрила шлях для подальшого напрацювання матеріалів, які будуть використанні під час проведення координаційних зустрічей груп технічних експертів країн чорноморського басейну та карпатського регіону (Румунія, Молдова, Болгарія, Туреччина, Угорщина та Україна) на наступному зібранні SEDDIF, яке планується провести у вересні-жовтні 2016 року.
Отримана під час 3-го засідання SEDDIF інформація буде використана при підготовці пропозицій УДЦР з перепланування частотних виділень Плану GE06 звикористанням стандарту DVB-T2, а також при здійсненні УДЦР міжнародної координації частотних виділень і присвоєнь РЕЗ ЦНТВМ в смузі радіочастот 470-694 МГц.
Прес-служба Українського державного центру радіочастот