Компанія Galaxy Innovations (Gi), широко відома своїми супутниковими ресиверами, минулого літа представила дійсно унікальну новинку - ефірно-кабельну приставку з Інтернет функціями World Vision Premium. З одного боку - в ній використовується всім відомий комбінований процесор (демодулятор + CPU) - ALi M3821. З іншого боку - це поки що єдина приставка, яка обладнана не як зазвичай 64 Мб оперативної пам'яті, а в 2 рази більше - 128 Мб. Розмір флеш-пам'яті також в 2 рази більше стандартного - не 4 Мб, а 8 Мб.
З чим же пов'язана така жага до збільшення пам’яті? Звичайно з розширеними інтернет функціями, що раніше ніколи не зустрічалися в звичайних приставках. При цьому вартість World Vision Premium відповідає більшості приставкам на ринку, але за кількістю функцій значно перевищує їх.
То що ж це за функціональний ефірно-цифровий звір що не кусається за гаманець? Давайте розглянемо детальніше.
Це по справжньому комбінована приставка: в різних умовах вона може працювати і як ефірна приставка DVB-T2, і як кабельна приставка DVB-C, і як приставка IPTV. Це дозволяє зекономити на безлічі приладів і використовувати її в залежності від обставин. Наприклад, дома в місті використовувати як кабельну приставку DVB-C, а виїхавши на дачу, використовувати її вже як ефірну DVB-T2.
Крім того, є унікальна функція Web-cервер - трансляції по мережі (чи у зовнішній Інтернет) з переглядом на комп'ютері, планшеті, смартфоні або телевізорі з SmartTV. При цьому можна перемикати канали, і в цілому дистанційно керувати майже усіма функціями ресивера.
Зовнішній вигляд
Поставляється у великій барвисто фіолетовій коробці:
Відразу ж слід відмітити наявність в процесорі оплаченої ліцензії Dolby Digital (AC-3), тому у власників даної приставки не виникне питання: «А чому фільми з флешки йдуть без звуку?». Крім того, деякі кабельні канали йдуть з Dolby Digital, тому для приймача кабельного телебачення наявність такої ліцензії вкрай бажано.
Відкриваємо коробку, всередині все як слід розкладено по своїх відсіках і в окремих пакетиках:
До комплекту входять:
- ресивер в металевому корпусі
- пульт
- кабель HIGH SPEED HDMI довжиною 75 см
- аудіо-відео шнури
- керівництво користувача
- батарейки
- На передній панелі знаходяться цілих 7 кнопок, цифровий індикатор і червоно-зелений індикатор включення:
З такою кількістю кнопок можна не боятись несподівано розряджених батарейок, або якщо пульт десь загубиться - кнопки дозволять повністю управляти меню.
2/3 кришки корпусу а також дно перфоровані вентиляційними отворами для охолодження:
Дві опорні ніжки - гумові, і дві виштампувані - з металу. На наклейці вказано безпосередній виробник ресиверів Galaxy Innovations і World Vision - «PRIMUS INTERPARES LTD».
Задня частина приладу має всі можливі роз'єми для підключення до різних телевізорів:
Варто звернути увагу, що RF OUT тут не є транзитним виходом як в абсолютній більшості приставок - це ВЧ-модулятор, що дозволяє підключити приставку до будь-якого телевізора, навіть якщо у нього немає ніяких інших входів крім антенного, а такі моделі теж зустрічаються. ВЧ-модулятор може працювати на 21 - 69 каналах ДМВ. За замовчуванням, на 38. Наявність ВЧ-модулятора дозволяє, наприклад, організувати трансляцію в наявну кабельну мережу невеликого готелю / гуртожитку: прийнявши загальною антеною цифровий сигнал 1 і 2 мультиплексу, зібрати 20 ресиверів і роздати трансляцію у вигляді 20 аналогових каналів з чергуванням через один в місцеву кабельну мережу зі звичайними телевізорами.
Також позаду знаходяться роз’єм антени RF IN, HDMI, роз’єм USB, вихід цифрового звуку помаранчеве S / PDIF, RCA-гніздо виходу звуку: червоне - правого каналу, біле - лівого каналу і жовте - композитного відео.
Час увімкнути прилад
При включенні на передній панелі горить напис ON, що переходить в on, потім з'являється заставка:
Якщо приставка налаштована, то на індикаторі покажеться номер поточного каналу, який через 3 секунди зміниться на годинник:
Тобто, годинник тут працює не тільки в черговому режимі, але також і у включеному стані, адже номер каналу як правило потрібен тільки короткочасно, а ось годинник завжди стане в нагоді і під час перегляду передач, і після відключення приставки. Але якщо комусь потрібен постійний показ номера поточного каналу в робочому режимі, то в меню можна відключити перехід на годинник. Інформація про точний час забирається з вишки або від кабельного оператора (якщо у нього це налаштоване).
Станом на 5 травня 2017 року можна оновити прошивку до версії 2.3.28, з нововведень якої слід відмітити можливість змінювати розмір шрифту.
В залежності від кількості каналів, їх перелік можна виводити в 1, 2 чи 3 стовбці. Мається підтримка літер кирилиці:
Канали HD будуть позначені зеленим значком HD, а платні закриті канали - знаком $. Звичайно, Premium підтримує тільки відкрите кабельне мовлення, а при переході на закритий канал так і напише: закодовано.
Також в інформпанелі є набір різних піктограм:
- TTX - телетекст
- два комп'ютери - підключення до мережі WiFi
- $ - закодовано
- _ - субтитри
- < - стереозвук
- замок - заблоковано
- серце - обране
- HD - HD-трансляція
Можна налаштувати функцію Стартовий канал - який саме канал повинен запускатися при включенні приставки. Аналогічно все це було і на супутникових ресиверах Gi.
Телегід (кнопка EPG) може бути представлений в двох варіантах:
Серед безлічі функцій приставки слід відокремити:
Стоп-кадр (причому навіть без флешки): просто треба натиснути на кнопку пауза - ||.
Запис каналів. На відміну від інших процесорів, приставки на ALi мають можливість одночасного запису відразу 2 каналів і при цьому ще й дивитися інші канали (в межах одного і того ж мультиплексу PLP).
Зум - збільшення зображення кнопкою 0/. Можна обрати ступінь збільшення та переміщати по екрану до конкретного місця або просто по центру.
Налаштування прозорості меню. Якщо фон меню для вас виглядає похмуро, можна налаштувати прозорість від 10 до 40 %
Вид перемикання каналів: встановити чорний екран або ж в момент перемикання показувати Стоп-кадр попереднього каналу.
Налагодження (отладка) через USB, що дозволяє бачити лог ресивера. Також для налагодження є унікальна функція Запис транспондера, тобто цілком всього мультиплексу.
Ну і нарешті найцікавіше, що кардинально відрізняє дану приставку від всіх інших – додатковий функціонал для використання інтернету:
- Додаток YouTube - доступ до незліченної кількості відоематеріалів, кліпів, передач, концертів, фільмів, відеоблогів:
- Новини RSS - підписка і читання новин:
- Прогноз погоди (дані беруться з Yahoo! Weather).
- FTP-клієнт.
- Web TV - стандартний додаток супутникових ресиверів Galaxy Innovations на платформі Fulan. Додаток може працювати з обома типами мовлення і зовнішнім, і внутрішнім (причому одночасно).
- IPTV - для перегляду каналів телебачення що транслюють інтернет провайдери.
- … та багато іншого
Вентиляційні отвори розташовуються якраз над основною платою. Плати стоять на 5 пластикових втулках. Все це сприяє оптимальної вентиляції, без будь-якої скупченості.
Технічні деталі: ШІМ PN8368. Виміряні струми споживання: від мережі ~ 17.5 мА, а по споживанню +5 - 770 мА тюнер Rafael Micro R836, ВЧ-модулятор Rafael Micro RT500, кварц 16 МГц, процесор ALi M3821, кварц 27 МГц, пам'ять Samsung K4B1G1646G-BCK0 (DDR3-1600, 128 Мб), флеш Winbond 25Q64 (8 Мб), два DC / DC -перетворювачі E15W9 і лінійний стабілізатор LD1117AG-AD, лінійний підсилювач 3PEAK TPF605A, LED-драйвер FD650 і сам LED-індикатор LIN- 24413YGL-W0. Два електролітичних конденсатора 220х25 і два 330х6.3. Радіатор 14х14х6 мм. Виміряна температура + 55 ° C.
Висновок
Для загального висновку, варто порівняти дану ефірно-кабельну приставку, що має додаткові Інтернет функції, і Android-приставку з тюнерами для прийому ефірного та кабельного мовлення.
Premium - це в першу чергу звичайна ефірно-кабельна приставка, але ще має додаткову можливість перегляду IPTV. А для Android-приставки функції прийому «цифри» - вторинні, а головне в ній - сама система Android з безліччю різних додатків. Тим, кому важливий саме простий і зрозумілий перегляд телебачення, причому за мінімальну ціну, краще вибирати Premium. А тим, кому в першу чергу важливий - саме Інтернет, а телебачення десь на 2-3 місці - вибрати Android-приставку за відповідну і чималу ціну. До переваг Premium безсумнівно можна віднести і неможливість підчепити віруси або просто якісь ліві програми, в результаті дії яких, Android-приставки можуть працювати нестабільно, а то і зовсім перестати працювати аж до необхідності повного перевстановлення системи.
Безумовно Premium і Android-приставки - це все-таки різні вагові категорії і не варто покладатися на те, що звичайна приставка буде робити абсолютно все те ж саме, що і багатоядерні Android з гігабайтом пам'яті, але витрачені на Premium гроші приставка відпрацьовує однозначно повністю.
Плюси: універсальна ефірно-кабельна приставка з різними IPTV-додатками і WebServer'ом, ВЧ-модулятор, працюючий в черговому і робочому режимах годинник, можливість синхронізації часу по NTP, вибір шрифту різного розміру, просторий металевий корпус з безліччю вентиляційних отворів, 7 кнопок на передній панелі, 128 Мб пам'яті і 8 Мб флеш, наявність оплаченої ліцензії Dolby Digital (AC-3), класичний повнорозмірний пульт, товстий HDMI-кабель в комплекті, низька ціна.
Мінуси: тільки один USB-порт і відсутня LAN, що цілком зрозуміло, виходячи з і без того низької ціни.
Безсумнівно дана приставка різко відрізняється від всіх інших моделей завдяки своєму додатковому функціоналу і при цьому залишаючись в рамках розумної ціни. Універсальна у всіх сенсах: навіть якщо користуватися тільки якоюсь однією з основних функцією, при зміні ситуації не доведеться купувати іншу.