Изменен доступ на QRZ.COM

Новости

Від 17 червня ц.р. на сервері QRZ.com змінено спосіб доступу до бази даних для користувачів, які працюють із нею через Web-бравзери.

Адміністратори сервера QRZ.com пояснють:

Ці зміни були викликані постійним зростанням числа автоматизованих систем, що здійснюють доступ до QRZ-даних у прихованих режимах. Такі системи створюють значне навантаження на сервери QRZ.com і тим самим позбавляють звичайних користувачів якості послуг на яку вони заслуговують.

Ці програми-роботи, або "боти", бувають різних видів. Деякі розроблені, щоб витягнути з сервера всю, до останньої крихти, інформацію. Інші, відомі як "log checkers", це написані радіаматорами програми, які неодноразово щонайшвидше надсилають QRZ-серверу запити зі списків у десятки тисяч кличних знаків. Зрештою, деякі програми мають функцію автозаповнення полів, і задіюють QRZ-сервер у фоновому режимі, щоб заповнити поля форми, щойно користувач уведе кличний знак.

Кілька років тому, QRZ.com надав службу XML-даних, яка була спеціально розроблена, щоб обслуговувати автоматизовані запити. Служба XML є надзвичайно легкою і гнучкою системою, що навантажує QRZ базу даних менше ніж 1/10 від навантаження, яке створюють приховані запити до наших постійних сторінок. Крім того програми, що генерують приховні запити, відкидають рекламу, і цим самим не дають серверу QRZ ефективно просуватися на цьому ринку.

Новий набір обмежень адміністратори QRZ.com розробили щоб забезпечити швидкий і справедливий доступ для всіх користувачів цієї служби.

Нові обмеження означають що:

* Дані, включно з ім'ям, адресою, та іншою QSL та Log інформацією, відображатимуться тільки для зареєстрованих користувачів QRZ, що на момент запиту ввійшли у систему.

* Гості, які не увійшли у систему, побачать на сторінці лише біографічні дані і картинки, але крім цією інформації нічого більше на запит показано не буде.

* Ті ham-користувачі, інформація про яких внесена у базу даних, тепер обмежуються 150 запитами пошуку на добу, без запитів щодо самого себе.

* Для не-ham-користувачів або ham-користувачів, реєтраційнє ім'я яких відсутнє серед кличних знаків у базі даних, кількість запитів на пошук обмежуються 25 запитами на добу.

* Усім QRZ абонентам (ur3lcm - це платний сервіс), надається необмежений щоденний доступ до QRZ.com бази даних.

Ці обмеження розроблені, щоб забезпечити справедливість, і переважна більшість наших користувачів їх не відчуватиме, за винятком того, що перед роботою із базою даних тепер потрібно буде входити у систему. Зауважте, що при пошуку або перегляді своїх власних даних, ці запити у добовому обмеженні кількості запитів на пошук не враховуються.

Адміністрація QRZ.com просить підтримки у прийнятті цих змін, і розуміння того, що вони були необхідні, щоб забезпечити високий рівень сервісу і підтримки, який користувачі матимуть і надалі.

GL es 73 de Ihor UR3LCM <[email protected]>