Розпочатий цикл сонячної активності може стати одним з найсильніших за всю історію спостережень

Новости

Розпочатий цикл сонячної активності може стати одним з найсильніших за всю історію спостережень / © Getty images

Стаття опублікована в журналі Solar Physics. Сонячною циклічністю називають періодичні зміни в активності світила, найбільш вивчений вид якої — зміна числа плям на ньому. Рівень активності Сонця непостійний, а цикли активності пов’язані з його магнітним полем.

Кожні 11 років полюса Сонця міняються місцями: південь «переїжджає» на північ, а північ — на південь. Що рухає цими процесами — не зрозуміло до кінця, але відомо, що в момент, коли трапляється такий «переїзд», магнітне поле найбільш слабке. Після зміни полюсів активність світила досягає максимуму, а потім знову падає, до наступного «переїзду».

Останній сонячний мінімум стався рік тому, в грудні 2019 го, і сьогодні ми знаходимося в 25-м за рахунком сонячному циклі. Тільки що завершився 24-й цикл, який у своєму піковому стані налічував 116 сонячних плям. Вчені з NASA і Національного управління океанічними і атмосферними дослідженнями США припускали, що нинішній цикл буде мати максимальне число плям — 115 штук, — тобто його активність буде приблизно такою, як і в минулому 11-річному циклу.

Однак вчений з Університету Меріленд (США) Скотт Макінтош вважає інакше. Він і його колеги вивчили сонячну активність з самого початку спостережень і помітили, що яскраві точки мерехтіння ультрафіолету, пов’язані з циклами активності, переміщаються від полюсів до екватора протягом 20 років, зустрічаючись посередині.

 

Маючи протилежну полярність, під час такої зустрічі вони нейтралізують один одного. Ці події нейтралізації і відзначають закінчення одного сонячного циклу і початок наступного. Але відрізок часу між цими подіями може бути різним. І вчені помітили, що між цим періодом часу й інтенсивністю подальшого сонячного циклу існує певний взаємозв’язок: чим коротший часовий відрізок між подіями нейтралізації, тим сильніший наступний сонячний цикл. Саме такими характеристиками володів останній цикл, тому фахівці вважають, що в середині 2020-х нас чекає один з максимумів активності світила.

Натхнення: naked-science.ru

https://cikavosti.com/rozpochatii-cikl-soniachnoi-aktivnosti-moje-stati-odnim-z-naisilnishih-za-vsu-istoriu-sposterejen/