У Фінляндії фахівці УДЦР обговорили питання мінімізації завад РЕЗ різних служб радіозв’язку в країнах-членах СЕПТ

Юридические аспекты

alt

Днями у м. Гельсінкі, Фінляндська Республіка, завершилося 85-те засідання Робочої групи з питань управління спектром (WG FM) у складі Європейської конференції адміністрацій пошти та телекомунікацій (СЕПТ). У заході брали участь 98 делегатів від 34 адміністрацій країн-членів СЕПТ, а також від 18 міжнародних організацій, зокрема, від Європейської комісії (ЄК), Європейського офісу комунікацій (ЕСО), Європейського інституту стандартів телекомунікацій (ETSI), НАТО та інших.

Делегатами від України були представники Українського державного центру радіочастот

В ході засідання фахівці УДЦР взяли участь у обговоренні проблемних питань, пов’язаних з  виникненням завад РЕЗ різних служб радіозв’язку в країнах-членах СЕПТ, а також результатів публічних консультацій стосовно проектів нових і переглянутих рішень, рекомендацій і звітів ЕСС, розроблених або погоджених проектними групами WG FM та іншими структурними підрозділами робочих органів СЕПТ.

Крім того, наші спеціалісти обмінялись досвідом з провідними європейськими фахівцями з актуальних питань користування радіочастотним ресурсом в країнах Європи, а також отримали корисну інформацію від колег щодо планування використання новітніх радіотехнологій та систем, узгодження технічних критеріїв їх використання і критеріїв використання існуючих радіосистем.

Отримана інформація буде використана для подальшої підготовки пропозицій по внесенню відповідних змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України, а також для підготовки попередньої позиції Адміністрації зв’язку України щодо пунктів Порядку денного Всесвітньої конференції радіозв’язку 2019 року.

Для довідки: Група WG FM є робочим органом Комітету з електронних комунікацій (ЕСС) у складі СЕПТ. Вона здійснює загальне формування стратегії і довгострокових планів щодо перспективного використання радіочастотного спектра в Європі, координацію гармонізованого використання радіочастот для різних систем та застосувань в країнах-членах СЕПТ, розробку критеріїв сумісності між службами і системами радіозв’язку та спільного використання радіочастотного спектра.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот